Riječima je nemoguće opisati ono što je Aubameyang danas promašio

Promašaj sezone

Fudbaleri Arsenala danas su pred svojim navijačima pobijedili Newcastle sa 2:0 u meču 13. kola Premiershipa.

Topnici su nakon teškog poraza u prošlom kolu od Liverpoola uspjeli danas da se iskupe pred svojim navijačima i dođu do nova tri boda protiv Newcastlea.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a Arsenal je do prednosti stigao u 56. minuti kada je Saka pogodio za 1:0 nakon asistencije Tavaresa.

Samo deset minuta kasnije domaći su došli do 2:0. Ovaj put u centru pažnje bio je Martinelli koji je zatresao mređu Newcastlea samo dvije minute nakon što je ušao na teren.

Međutim, situacija koja je obilježila današnju utakmicu desila se u 41. minuti, a u centru pažnje bio je Aubameyang.

Nakon jednog centaršuta Smith Rowe je pokušao glavom, a njegov udarac uspio je da odbrani Dubravka. No, lopta se odbila na nogu Aubameyanga koji je samo s jednog metra pogodio stativu.

Igrači Arsenala su se hvatali za glave kada su vidjeli šta je njihov saigrač promašio, a cijeli stadion je uzdahnuo u nevjerici zbog Aubameyangovog promašaja.