Poznati sastavi za duel AZ Alkmaar - HŠK Zrinjski: Nema čovjeka koji je bio junak prve utakmice
HŠK Zrinjski istrčat će u formaciji 4-3-3. Manje-više očekivan sastav za koji se odlučio Mario Ivanković.

Jansen i Ivanković odabrali početnih 11

E. Ganibegović

U okviru 5. kola Konferencijske lige večeras se sastaju AZ Alkmaar i HŠK Zrinjski. Poznati su i sastavi timova.

Prvak Bosne i Hercegovine, HŠK Zrinjski, večeras od 18:45 igra utakmicu 5. kola Konferencijske lige. Protivnik na AZ stadionu je AZ Alkmaar.

Poznati su sastavi timova. Trener nizozemskog tima, Pascal Jasen, odlučio se za sljedećih 11 igrača:

Ryan; Sugawara, Bazoer, Martins Indi, Wolfe; Clasie, Mihailović, Dantas; Poku, Van Bommel,. Pavlidis.

S druge strane, Mario Ivanković, trener bh. predstavnika, na teren će poslati ovu ekipu:

Marić; Radić, Senić, Ćorluka, Malekinušić; Ivančić, Zlomislić, Bradarić; Ćuže, Hrvanović, Bilbija.

Prema UEFA-inim grafikama, oba trenera odlučila su se za formaciju 4-3-3. Ovome dodajmo da se Aldin Hrvanović mora paziti žutog kartona, jer u slučaju da ga dobije neće biti na raspolaganju u posljednjem kolu protiv Aston Ville.

HŠK Zrinjski - AZ Alkmaar za antologiju

Prvi susret ova dva tima, odigran 21. septembra ove godine u Mostaru, ostat će zlatnim slovima upisan u historiju HŠK Zrinjski i bh. fudbala uopšte.

Bila je to prva utakmica jednog bh. kluba u grupnoj fazi nekog UEFA-inog takmičenja i čudesna pobjeda - 4:3.

Potražite više informacija na temu UEFA Konferencijska liga:

Nizozemski tim vodio je nakon prvih 45 minuta rezultatom 0:3 i svi su mislili da će stići do uvjerljive pobjede. No, Plemići su prebacili u tri brzine više u drugom poluvremenu, zabili četiri gola i slavili nevjerovatnu pobjedu.

Junak utakmice bio je Zvonimir Kožulj. Ušao je na poluvremenu i postigao dva gola, no večeras ga nema u sastavu.

Bio je to ujedno i prvi put u Konferencijskoj ligi da je jedan tim pobijedio utakmicu u kojoj je gubio s tri gola razlike.

Zaprati HŠK Zrinjski, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: