Horor za Švede na Kavkazu i noć iz bajke za Azere

Nevjerovatna utakmica

Haris Zilić

Počelo je deveto kolo kvalifikacija za EURO 2024. godine, a već na startu novembarskog ciklusa nevjerovatan rezultat i iznenađujuća utakmica.

Autsajder Azerbajdžan vodi već sa 2:0 protiv Švedske nakon samo šest minuta igre.

Azeri su poveli 1:0 u trećoj minuti golom Mahmduova, a na 2:0 u šestoj minuti povisio je Dadashov i krunisao start kao iz bajke za domaćine.

Kod drugog ogla oglasio se i VAR, gol se provjeravao, ali na kraju je sve bilo regularno.

Šokantan start za Švede u devetom kolu grupe F i start kakav u Azerbajdžanu nisu mogli zamisliti.

U ovoj grupi nema diela u finišu, poznato je od ranije da Belgija i Austrija idu na EURO.

Švedska iza sebe ima loše kvalifikacije, daleko je iza ldiera, a moglo bi se desiti da u posljednjem kolu od Azerbajdžana izgube i treću poziciju ako večeras budu poraženi.

U ovoj sakndinavskoj zemlji će uraditi dobru analizu tekućih kvalifikacija koje su jedne od najgorih u histoirji švedske fudbalske reprezentacije.

Interesantno da je fenjeraš ove grupe selekcija Estonije sa jednim bodom, ali Estonci mogu na EURO.

Potražite više informacija na temu Kvalifikacije za EURO 2024:

Naime, prema rezultatima Lige nacija postoji mogućnost da Estonci budu prebačeni u baraž Lige A u martu.

Takva su pravila UEFA u Ligi nacija, tako da Estonci i proed užasnih kvalifikacija imaju šansu za popravni.