Bajić: Sudija mi je ničim izazvan govorio da će me isključiti
Glavni sudac utakmice između Bratstva i TOŠK-a bio je Semir Sarajkić, a prema mišljenju nogometaša Bratstva, osim crvenog kartona imao je još jednu veliku grešku kada im je propustio svirati penal nakon igranja rukom Kalesića.

Dobio direktan crveni zbog prigovora

Esmer Oštraković

Nogometaši Bratstva poraženi su jučer na domaćem terenu u utakmici 16. kola Prve lige FBiH, od ekipe TOŠK-a, rezultatom 0:1.

Ipak, tokom cijelog susreta na terenu je bilo dosta varnica, a detalj koji je sigurno obilježio utakmicu desio se sredinom drugog poluvremena kada je direktan crveni karton zbog prigovora dobio napadač Bratstva, Kosta Bajić.

"Još u prvom poluvremenu prilikom jednog duela sa protivničkim igračem, sudija je došao do mene i ničim izazvan mi rekao da će mi do kraja utakmice dati crveni karton. Nakon toga nam nije sudio niti jedan faul u prvom poluvremenu. U drugom dijelu se desila ta situacija kada me igrač onako drsko udara s leđa, a sudac nije svirao ništa. Ja sam ga onako sjedeći na travi upitao da li će svirati neki faul za nas, na šta je on rekao da ako kažem još nešto da ću dobiti crveni. Ja sam pogledao u njega i pitao ga šta očekuje da mu kažem, na što je on prekinuo igru i pokazao mi direktan crveni karton, što je van svake logike", izjavio je Bajić, te je dodao:

Igram nogomet već 22 godine, 15 godina sam profesionalni igrač i ovo je prvi put da dobijem crveni karton. I to direktan samo zbog pitanja da li će svirati faul. Stvarno smiješno.", rekao je Bajić.

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

Metropoljac
Ovo nema smisla. Nikić govori kako je Bratstvo treći klub lige, a nalaze se u borbi za opstanak. Da li su sudije krive ili neko drugi?