Barcelona nemoćna protiv moćne Girone!

Velika pobjeda u gostima

Esmer Oštraković

Girona je ostvarila veliku pobjedu na gostovanju kod Barcelone i tako se ponovo vratila na prvo mjesto. Odigrali su gosti sjajnu utakmicu i na kraju su sa 4:2 ostvarili pobjedu protiv favorizovane Barcelone.

Ove sezone Girona igra zaista sjajan fudbal, a to najbolje pokazuje njihova pozicija na tabeli. Nisu se ni danas prepali Barcelone. Odigrali su sjajnu utakmicu i upisali zasluženu pobjedu.

Već u šestoj minuti prva prilika na utakmici i to za Gironu. Tsygankov je dobro šutirao, ali brani golman Barcelone.

Do vodstva gosti stižu u 12. minuti kada su sjajnu akciju izvela dva Ukrajinca. Tsygankov je asistirao, a gol je postigao Dovbyk.

Barcelona se vraća u ovu utakmicu golom u 19. minuti. Lewandowski je iskoristio centaršut Raphinhe i vratio stvari na početak.

Upravo Raphinha je u 22. minuti dobro šutirao sa vrha kaznenog prostora, ali lopta je prošla malo pored gola.

Šest mintua kasnije Gurierrez je u dobroj prilici za Gironu, ali je Inaki Pena maestralno odbranio njegov udarac.

Joao Cancelo je u 32. minuti dobro prošao kroz odbranu gostujuće ekipe, šutirao, ali Gazzaniga brani njegov udarac.

Do novog vodstva Girona je stigla u 41. minuti. Gutierrez je napravio nekoliko sjajnih poteza i postigao fenomenalan gol.

Sudijska nadoknada prvog poluvremena donijela je novu dobru priliku za Lewandowskog, ali još jednom se istakao Gazzaniga.

Drugo poluvrijeme počelo je šansama De Jonga i Raphinhe, ali niit jedan od njih nije mogao matirati golmana Girone.

Nakon toga pravo zatišje do 68. minute kada je Gundogan šutirao sa pet metara, ali lopta ide pored gola.

Pobjedu Girone ovjerio je Valery golom u 80. minuti i tada je bilo jasno da će Barcelona napraviti kiks u borbi za titulu.

Šansu da smanji zaostatak Barcelona je u 87. minuti imala preko Gundogana koji šutira malo preko gola.

Dobru priliku imao je i Fermin Lopez u 89. minuti, ali sa nekoliko metara je uspio prebaciti cijeli gol.

Barcelona je u 92. minuti uspjela doći do drugog gola, a strijelac je bio Gundogan, međutim do poravnanja nisu mogli. U jeku napada Barcelone koja je pokušavala da dođe do izjednačenja, Girona postiže i četvrti gol i tako ovjerava pobjedu. Strijelac je u 95. minuti bio Stuani.

Potražite više informacija na temu La Liga:

Nakon ove utakmice Girona je ponovo prva na tabeli sa 41 osvojenim bodom, a to je dva više od drugoplasiranog Real Madrida.

Sa druge strane Barcelona je na četvrtom mjestu i ima 34 osvojena boda, što je čak sedam manje od lidera na tabeli.

Zaprati Barcelona, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
Barcelona Moje Teme

user1620593935
Bolje je časno izgubiti nego pobjeđivati i osvajati titule uz pomoć sudaca kao Real.
1 7
Klicko2
Bolje izgubit 2-4 nego ko penal vardrid pobjedu ostvarit.Hala barca y nada mas!!