Bayer Leverkusen nije normalan! Opet je bio na pragu poraza i opet je slavio u posljednjim minutama!
Hoffenheim je bio na pragu trijumfa na BayAreni, ali Leverkusen je nemoguće pobijediti ove sezone.

Hoffenheim vodio, ali...

Eldar Ganibegović

Od 15:30 igrano je standardno pet utakmica u Bundesligi. Ponovo je sva pažnja bila na Bayer Leverkusenu koji je slavio novu nevjerovatnu pobjedu.

Nakon novog velikog preokreta je u 27. kolu njemačke Bundeslige rezultatom 2:1 Bayer Leverkusen slavio protiv Hoffenheima.

Lideri na tabeli gubili su od 33. minute. Weghorst je asistirao Beieru koji pogađa za vodstvo gostiju.

Xhaka i Andrich su pred kraj poluvremena imali velike šanse, ali na 15-minutni odmor se odlazi pro vodstvu gostiju.

Apotekari su jurišali ka golu gostiju, u 87. minuti pogađaju i prečku, a onda slijedi veliki preokret. Podsjetio je ovaj meč na onaj preokret protiv Qarabaga u Evropskoj ligi.

Tah asistira za Andricha koji u 88. minuti pogađa za 1:1, da bi samo tri minute kasnije Schick pogodio na asistenciju Telle.

Bayer Leverkusen tako ostaje neporažen ove sezone u svim takmičenjima i pravi veliki korak ka tituli prvaka Njemačke. Ako danas Bayern kiksa protiv Borussije Dortmund, to će i definitivno (ne matematički) biti to.

Golovima Lacroixa i Majera Wolfsburg je s 2:0 slavio kod Werdera. Jung je u 43. minuti kod domaćih dobio crveni karton, a kod gostiju u 76. Lacroix.

Gregoritsch, Rohl i Doan su bili strijelci za Freiburg. Ovaj tim je slavio na gostovanju kod Borussije (M).

Bez golova su završili mečevi Eintracht Frankfurt - Union Berlin i RB Leipzig - Mainz.

Ovome dodajmo da se danas od 18:30 još u derbiju Njemačke u Minhenu sastaju Bayern i Borussia Dortmund.