Dupla kruna je realan cilj! Xabijeva mašinerija ne staje, izborili su polufinale DFB-Pokala!
Beayer Levekusen u sjajnoj utakmici izborio polufinale DFB-Pokala.

Slavili protiv Stuttgarta

E. Ganibegović

Osim što je najveći konkurent Bayernu za naslov prvaka Njemačke, Bayer Leverkusenu ide sjajno i u DFB-Pokalu. Nakon 3:2 pobjede večeras protiv Stuttgarta, izboreno je polufinale ovog takmičenja.

Waldemar Anton je doveo Stuttgart u vodstvo u 11. minuti. Dalo je to nadu i krila gostujućoj ekipi.

Bayer Leverkusen je desetak minuta kasnije tražio penal. Nakon pregleda VAR-a, ustanovljeno je da penala nema.

Patrik Schick u 40. minuti trese mrežu, no pogodak mu je poništen. Alejandro Grimaldo nakon toga sjajno pokušava iz slobodnjaka, ali bez uspjeha.

Robert Andrich je ispalio projektil u 50. minuti za 1:1, no Chris Fuhrich u 58. minuti donosi novo vodstvo gostima.

Florian Wirtz je u 66. minuti ponovo poravnao rezultat, da bi Jonathan Tah golom u 90. minuti donio veliku pobjedu i prolaz dalje Leverkusenu.

Kaiserslautern je ranije osigurao polufinale pobjedom protiv Herthe, kao i Fortuna Dusseldorf koja je izbacila St. Pauli našeg Nikole Vasilja.

Preostali četvrtfinalni duel treba da odigraju Saarbrucken i Borussia Monchengladbach, te već sada možemo reći da je Leverkusen glavni favorit za osvajanje kupa.

Inače, bila je ovo 30. vezana utakmica u kojoj Xabi Alonso nije doživio poraz.

Potražite više informacija na temu Bundesliga:

DFB-Pokal, četvrtfinale:

Bayer Leverkusen - Stuttgart 3:2

USABIH
Bayer 04 moze da osvoji u UEFA ligu... tu su glavni favoriti... Bayern ima da se namuci u subotu da bi osvojio bod...