Sommer je probao, ali uzalud: Hofler u Minhenu postigao gol za pamćenje

Freiburg izjednačio

Esmer Oštraković

U toku je utakmica četvrtfinala DFB Pokala, a jedan od zanimljivijih duela je onaj između Bayerna i Freiburga.

Nakon nešto više od pola sata igre trenutni rezultat je 1:1, a to je jako iznenađujuć rezultat jer su domaći apsolutni favoriti na ovoj utakmici.

Već u 19. minuti utakmice Bayern je stigao do prednosti. Kimmich je upisao asistenciju, a strijelac za 1:1 bio je Upamecano.

Nije prednost Bayerna dugo trajala. Samo osam minuta kasnije rezultat je ponovo bio izjednačen, ovaj put bilo je 1:1.

Hofler je primio loptu na skoro 30 metara od gola domaće ekipe, te je majstorski savladao domaćeg golmana za poravnanje.

Gol možete pogledati OVDJE.

Ni sjajni Sommer nije mogao ništa u ovoj situaciji, a svojom paradom je samo uljepšao pogodak koji je postigao Hofler.

Naravno Bayern je favorit za prolaz u polufinale, ali jasno je da će Freiburg dati sve od sebe da napravi senzaciju.

Osim ova dva gola, viđene su dvije jako dobre prilike na ovoj utakmici i to naravno obje pred golom Freiburga.

Potražite više informacija na temu Bundesliga:

Prvu šansu imao je Leroy Sane u 12. minuti kada je dobro šutirao, ali je lopta prošla malo pored lijeve stative.

Muller je u 33. minuti dobro dočekao centaršut, ali je i on šutirao pored gola.

Zaprati FC Bayern Munich, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
FC Bayern Munich Moje Teme

Chelsea1
I ponovo sudije guraju Bauern, Umpecano napravio faul kad je dao gol i nista,nije se ni VAR gledao,tako moze i St Pauli biti prvak njemacke ako se sudi kao bauernu