Bayern rutinski do tri boda na gostovanju u Mainzu

Slavili sa 3:1

Endin Čaušević

Bayern je večeras bez previše problema uspio da dođe do nova tri boda jer je u gostima pobijedio Mainz sa 3:1 u meču osmog kola njemačke Bundeslige.

Bavarci su fantastično otvorili utakmicu u Mainzu i već u 11. minuti su uspjeli da povedu sa 1:0. Gosti su odigrali sjajnu kontru, a na kraju na asistenciju Sanea gol za 0:1 postigao je Coman.

Mainz je tada vidio kakva je Bayernova mašinerija jer su gosti svega pet minuta kasnije došli do drugog gola.

Igrači Bayerna su nakon prekida odlično kombinovali, a u centru pažnje na kraju našao se Harry Kane koji je pogodio za 0:2.

No, u samom finišu prvog dijela Mainz je uspio da se koliko-toliko vrati kada je Caci fantastično zabio gol za 1:2.

Potražite više informacija na temu Bundesliga:

Međutim, to je bilo sve što je Mainz napravio u ovom susretu jer je Bayern golom u drugom poluvremenu sve riješio.

Konačan udarac Bavarci su zadali u 59. minuti golom Goretzke za konačnih 1:3 i nova tri boda Bayerna.

Zaprati FC Bayern Munich, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: