Podmukli osmijeh kao rezultat genijalne taktike: Igrači Bayerna nasamareni, bespomoćno su se gledali

Emerijev plan je funkcionisao

Admin Čaušević

Unai Emery je po ko zna koji put pokazao da je odličan trener ma koliko bio osporavan.

Možda španskom stručnjaku nije uspjelo u PSG-u i Arsenalu, ali s Villarrealom je u posljednje sezone napravio dva čuda.

Iako su rijetki davali šansi Villarrealu u dvomeču protiv Bayerna španski klub je uspio izbaciti favorizovane Nijemce sa ukupnih 2:1.

Samuel Chukwueze je u 88. minuti susreta na Allianz Areni zabio za izjednačenje. Taj pogodak je značio i prolazak Žute podmornice među četiri najbolje ekipe Evrope.

Gosti su igrali zaista murdo i koristili su razne trikove kako bi ostvarili cilj. Jedna od njih je bila i genijalna ofsajd zamka.

U prvom poluvremenu Bayern je imao slobodnjak s lijeve strane. U trenutku kad je Joshua Kimmich krenuo da ubaci, svi gostujući igrači su istrčali iz kaznenog prostora.

Mnogi Bayerna se u ostali u kaznenom prostoru te su bespomoćno gledali i pitali se šta se upravo desilo...

Podmukli osmijeha trenera Emeryja pravi je primjer koliko je plan bio uspješan pošto ovo uopšte nije tako lako izvesti. Dovoljno je da jedan igrač zakasni pa da sve propadne.

Inače, Villarreal je u dvije utakmice imao ukupno dva šuta u okvir. To je bilo dovoljno da se postignu dva gola i prođe dalje.

Zaprati FC Bayern Munich, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: