Golčina Bellinghama na debiju za Real, a zatim proslava za historiju

Pokazao je da će biti veliko pojačanje

Esmer Oštraković

Reprezentativac Engleske, Jude Bellingham, sinoć je zvanično debitovao za ekipu Real Madrida i to je uradio na sjajan način.

Pokazao je već u svojoj prvoj utakmici da će biti veliko pojačanje za ovaj klub i da će se Realu isplatiti 103 miliona eura koliko su ga platili.

Bellingham je u Real Madrid stigao iz Borussije Dortmund, a jako malo vremena bilo mu je potrebno da postane pravi miljenik navijača svog novog tima.

Sjajnu utakmicu odigrao je Bellingham sinoć protiv Athletic Bilbaa i izluđivao je protivničke igrače na sredini terena.

Da sve bude kompletno pobrinuo se spektakularnim golom koji je postigao.

Naime, Rodrygo je doveo Real u vodstvo u 28. minuti, a Bellingham je u 36. minuti postigao prelijep gol za 2:0.

Korner s lijeve strane je izveo David Alaba, a Bellingham je iz voleja majstorski savladao Simona.

Nakon gola odlučio je da stane pred navijače Athletic Bilbaa, a ta fotografija ubrzo je obišla svijet.

Fotografiju je podijelio i sam Bellingham.

Potražite više informacija na temu La Liga:

"Večer iz snova. Prva pobjeda i gol u La Ligi, idemo ovako nastaviti!", napisao je fudbaler Real Madrida.

Sigurno je da je pred njim dosta sjajnih utakmica, posebno ako nastavi igrati ovako kako je igrao sinoć.

Zaprati Real Madrid, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: