Amer Gojak ušao u finišu, Zaza spasio Torino u nadoknadi

Serija A

Benevento i Torino su odigrali meč bez pobjednika (2:2) u 19. kolu Serije A.

Foto - EPA

Domaći su dobro ušli u meč. Na otvaranju im je poništen gol zbog igranja rukom, ali su u 31. minuti ipak poveli. Dosuđen je penal, a Viola zabija za 1:0.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, da bi domaći na samom otvaranju drugog dijela došli i do drugog gola. Zabio je Lapadula za 2:0.

Samo dvije minute kasnije Torino se vraća u meč. Za 2:1 je pogodio Simone Zaza.

Torino je potom krenuo po izjednačenje. Belotti je imao dobru šansu u 58. minuti, a Zaza tri minute kasnije pogađa mrežu, no gol je ponovo poništen.

Poništen je i gol Belottiju u 71. minuti, pokušao je trener Nicola sa izmjenama promijeniti nešto, ali jedino još vrijedi izdvojiti šansu Zaze u 89. minuti, no ne zabija.

Ipak, u nadoknadi je Zaza precizan. Zabio je za 2:2 što je na kraju bio konačan rezultat meča.

Amer Gojak je ušao u 86. minuti ovog meča i nije imao vremena da išta bitno pokaže.