Berbić pogodio za velika tri boda Slavena

Prva liga FBiH, 28. kolo

Fudbaleri Slavena su na svom terenu u Živinicama odigrali susret 28. kola Prve lige FBiH i došli do važne pobjede nad Igmanom rezultatom 1:0.

Slaven je puno bolje otvorio susret, a domaći su prvi put opasno zaprijetili u 22. minuti preko Salihovića.

Fudbaleri Slavena su na vodstvo čekali do 33. minute kada je Jasmin Berbić pogodio za 1:0.

Do odlaska na odmor je viđeno još nekoliko opasnih napada, ali je ostalo 0:0 nakon prvih 45 minuta.

I drugi dio je donio zanimljivo nadmetanje dvije ekipe, ali promjene rezultata nije bilo, pa je Slaven došao do pobjede zahvaljujući golu Berbića iz 33. minute susreta.

Slaven sada dva kola prije kraja sezone ima šest bodova više (36) od opasne zone i faktički je izborio opstanak, dok je Igman ostao na 33 i ima itekako razloga da brine o opstanku.

Slaven - Igman 1:0

NK Slaven: Brezičanin, Todorović, Berbić, Omerkić, Salihović, Jahić, Mujkić, Salihović, Mujagić, Mašić, Nukić.

FK Igman: Abdulahović, Zeljković, Sultanić, Šabanović, Džafić, Albijanić, Handžić, Drljević, Lukomirak, Islamagić, Mehić.

Susret bez previše rezultatskog značaja u Vrapčićima su odigrali Velež i Metalleghe, a domaći su slavili pobjedu rezultatom 2:0.

Bio je opasan Velež od samog početka, a svoju dominaciju su krunisali u 40. minuti kada je Lucas pogodio za 1:0. Nije se čekalo na drugi gol Veleža - tek dvije minute, pošto je u 42. Zvonić zatresao mrežu Metalleghea za prednost od 2:0.

U drugom dijelu Velež rješava pitanje pobjednika i to preko Lucasa koji u 70. minuti pogađa za konačnih 3:0.

Velež - Metalleghe 3:0

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

FK Velež: Bobić, Zvonić, Mujezinović, Behram, Isić, Brandao, Mujanović, Doljančić, Kuduzović, Ferreyra, Lucas.

NK Metalleghe BSI: Kukrika, Bevanda, Pljevljak, Malbašić, Hota, Haračić, Alispahić, Vujica, Hreljić, Kovač, Kukavica.

Zaprati FK Velež, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: