Hadžiahmetović asistent u trijumfu Besiktasa

Protiv Sivasspora

H. Zilić

Besiktas je dobro otvorio novu sezonu u turskoj Super Lig. Tim iz Istanbula je večeras upisao drugi trijumf u tri utakmice, imaju i jedan remi.

Bestikas je u četvrtom kolu večeras sa 2:0 savladao Sivasspor.

Domaćini su bili puno bolji protivnik imali više od igre, pogotovo u prvom poluvremenu kada su i postigli golove.

Za 1:0 pogodio je Colley u 25. minuti, asistent je bio naš Amir Hadžiahmetović.

U 40. minuti nova lijepa akcija Besiktasa, Aboubakar asistira Rashici koji pogađa za 2:0 i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku Besiktas je nastavio u svom ritmu, gosti nisu imali nekih ozbiljnijih prilika.

Besiktas je u nastvaku uputio čak deset udaraca prema golu Sivasspora, ali lopta nije htjela u mrežu.

Na kraju ostalo je konačnih 2:0, rezultat koji je bio i nakon prvog poluvremena.

Besiktas je trenutno trećeplasirani sa sedam bodova, ali i utakmicom manje od trenutnog lidera Konyaspora koji ima osam bodova.