Bologna i dalje bez bodova, Sampa sigurna

Serija A, treće kolo

Sampdoria je u posljednjem meču trećeg kola italijanske Serije A savladala Bolognu s 2:0.

Bologna ni u trećem pokušaju nije uspjela da osvoji bod, pa je na začelju tabele zajedno s Frosinoneom.

Sampdoria je pak upisala drugu pobjedu, te ima sedam bodova i zauzima treće mjesto na tabeli.

U jednoj borbenoj utakmici domaći su uspjeli da ostvare pobjedu i to potpuno zasluženo.

Do 75. minute se Bologna dobro držala, a onda je Eder pogodio za 1:0, da bi samo četiri minute kasnije Soriano postavio konačnih 2:0. Pogotke je domaćin postigao s igrračem više, pošto je u redovima Bologne u 62. minuti isključen Rizzo.