Bologna razbila Parmu i uplovila u mirnu luku

Serija A

Teme:

Nogometaši Bologne savladali su Parmu sa 4:1 u meču 36. kola italijanske Serije A.

Bologna je stigla do vrijedne pobjede sjajnom partijom u drugih 45 minuta, a sada 40 bodova može mirnije da uđe u preostala dva kola, iako je i dalje nesigurna u opstanak.

Domaćin je poveo golom Orsolinija u 52. minuti, a u 59. minuti Sepe je autogolom osigurao 2:0 Bologni.

U 62. minuti Bruno Alves je dobio drugi žuti, odnosno crveni karton, a do kraja meča viđena su još tri gola.

Lyanco je u 72. minuti povisio na 3:0, Inglese u 81. smanjuje na 3:1, a konačnih 4:1 postavlja Sierralta autogolom šest minuta prije kraja meča.