Bologna se na Meazzi digla iz mrtvih i pokazala da je u fudbalu apsolutno sve moguće

Kakav trijumf

Ekipa Bologne pobijedila je danas na Giuzeppe Meazza stadionu Inter sa 2:1 u 30. kolu Serije A.

Nakon 70-ak minuta meča ništa nije ličilo na to da će gosti uzeti i bod na Meazzi, a kamo li doći do sva tri.

Inter je vodio sa 1:0 golom Romelua Lukakua iz prvog poluvremena, a Bologna je u 57. minuti ostala sa desetoricom jer je isključen Soriano.

Da stvari po ekipu Siniše Mihajlovića budu gore domaći su pet minuta kasnije dobili i penal, a odgovornost preuzima Lautaro. Od tog trenutka stvari kreću niz brdo za Inter.

Prvo Lautaro fula penal, kasnije golman gostiju brani pokušaj Gagliardinija na odbijenu loptu i gosti se spašavaju.

Samo 12 minuta poslije, kao grom iz vedra neba, dolazi izjednačenje. Pogodio je Juwara.

Tri minute kasnije muke Intera se nastavljaju jer je Bastoni dobio crveni karton.

To Bologna koristi 10 minuta prije kraja i dolazi do gola preko Barrowa. Kasnije se ispostavilo da je to bio i konačan rezultat meča iako je Inter u finišu učinio sve ne bi li spasio makar bod.

Nerazzurri nakon ovog poraza ostaju na 3. poziciji sa 64 boda dok se Bologna penje na 9. mjesto jer sada ima 41 bod.