Bologna upisala važnu pobjedu protiv Cagliarija u borbi za opstanak
Bologna je ovom pobjedom došla na samo bod zaostatka u odnosu na mjesto koje ostavlja u ligi, dok je Cagliari ostao 14. sa 27 osvojenih bodova.

Pred domaćim navijačima

E. Oštraković

I jednoj i drugoj ekipi pobjeda je bila imperativ, a na kraju su kao pobjednici izašli igrači Bologne.

Bologna je na svom terenu ostvarila vrlo važnu pobjedu u borbi za opstanak. Protivnik je bila ekipa Cagliarija a domaći su slavili sa 2:0.

Domaća ekipa je bila dosta bolja u prvom poluvremenu, a do zasluženog vodstva su stigli u 34. minuti preko Pulgara koji je bio siguran sa bijele tačke. Do kraja poluvremena nije bilo golova, te su domaći na odmor otišli sa minimalnim vodstvom.

U drugom poluvremenu dosta bolja igra gostiju, ali nisu uspjeli doći do gola. Zato jeste Bologna, i to preko Soriana koji je u 77. minuti riješio pitanje pobjednika i postavio konačan rezultat utakmice.