Haaland u 92. minuti zabio za pobjedu Borussije
Foto - EPA

Hoffenheim poražen u Dortmundu

Borussia iz Dortmunda pobijedila je Hoffenheim sa 3:2 u susretu 3. kola Bundeslige.

Svi pogoci u ovom meču postignuti su u drugom poluvremenu, a na kraju je domaći tim bio nešto bolji i upisao je drugu pobjedu.

Nakon što je pvih 45 minuta završeno bez pogodaka (0:0), Borussia u 49. minuti dolazi do prednosti. Lijepo je pogodio Reyna za 1:0.

Hoffenheim se brzo vratio u meč. Već u 61. minuti Baumgartner koristi prostor u odbrani domaćeg tima i pogađa za 1:1.

Osam minuta kasnije Borussia ponovo vodi. Lijep pogodak postiže Jude Bellingham za prednost svog tima od 2:1.

Velika uzbuđenja viđena su u posljednjim sekundama. Dabbur je u 90. minuti izjednačio na 2:2, ali Borussia samo napad kasnije stiže do pobjede.

Za trijumf od 3:2 pobrinuo se Erling Haaland.