Boyd otežao put Građana ka tituli

Poraz Građana, Džeko igrao sat vremena

Fudbaleri Manchester Cityja doživjeli su neočekivan poraz kod Burnleya (1:0) u susretu 29. kola Premier lige.

Tim Manuela Pellegrinija ovim je porazim još dalje od odbrane titule prvaka Engleske.

Danas je City izgledao dosta loše, što je Burnley maksimalno iskoristio, te je stigao do pobjede u ovom meču.

Aguero je imao odličnu šansu u prvom dijelu. Međutim, upropastio je dobar napad, te se na odmor otišlo bez pogodaka.

Zatim je početkom drugog dijela City imao šanse preko Silve i ponovo Aguera, ali ponovo su bili neprecizni.

Zato je svoju šansu Burnley iskoristio. George Boyd je sjajnim udarcem pogodio mrežu Joe Harta u 61. minuti za vodstvo domaćeg tima od 1:0.

Imao je City do kraja još nekoliko prilika. Sergio Aguero je u 81. minuti propustio veliku šansu kada je s pet metara glavom šutirao preko gola.

Do kraja je ostalo 1:0 i Burnley je stigao do velika tri boda.