Bratstvo spašavalo bod protiv Gradine, Rudar ostvario minimalnu pobjedu protiv Zvijezde

Prva liga FBiH

E. Oštraković

Danas su odigrane utakmice 6. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine.

Rudar je u Kaknju slavio sa 1:0 protiv Zvijezde, dok je Bratstvo na domaćem terenu remiziralo protiv Gradine.

U utakmici između Rudara i Zvijezde nije viđeno mnogo prilika, a glavni razlog za to je jako težak teren.

Ipak, gol vrijedan tri boda za Rudar postigao je Zukić u 76. minuti utakmice, te je Zvijezda kući otišla bez bodova.

U sledećem kolu Rudar Kakanj gostuje kod ekipe Travnika, dok će Zvijezda na svom terenu dočekati Bratstvo iz Gračanice.

U susretu između Bratstva i Gradine viđena su četiri gola, a na kraju su oba tima morala da se zadovolje sa po jednim bodom.

Gradina je do vodstva, nakon jako dobre igre u prvom poluvremenu, došla u 45. minuti utakmice, a strijelac je bio Hasanbegović.

Bratstvo se vratilo u utakmicu odmah na otvaranju drugog poluvremena, a strijelac je bio Šabić u 50. minuti.

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

U 56. minuti gosti ponovo dolaze do vodstva, a strijelac je ovaj put bio Mehmedović. Bratstvo je do boda došlo u 82. minuti golom Devedžića.

U narednom kolu ekipa Gradine na svom terenu dočekat će Goražde, dok Bratstvo gostuje u Gradačcu kod Zvijezde.