Bratstvo sigurno protiv TOŠK-a, minimalac Rudara na domaćem terenu

Prva liga FBiH

E. Oštraković

Odigrane su dvije utakmice Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine u kojima su domaće ekipe ostvarile pobjede.

Riječ je o utakmicama između Rudara iz Kaknja i Goražda, te Bratstva iz Gračanice i tešanjskog TOŠK-a.

Pobjede su ostvarile ekipe Bratstva i Rudara i to sa 2:1, odnosno 1:0.

Bratstvo je od samog početka utakmice bilo dosta bolji protivnik, a to su krunisali golom već u 16. minuti kada je Ljuca pogodio za 1:0.

U prvom poluvremenu gosti su uspjeli postići gol, ali je poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Ipak, već na samom startu drugog poluvremena TOŠK je uspio doći do izjednačenja, a strijelac je u 49. minuti bio Šarić.

U jeku napada TOŠK-a domaća ekipa je u 74. minuti postigla novi gol koji je na kraju bio vrijedan pobjede, a strijelac je ponovo bio Ljuca.

Rudar i Goražde odigrali su solidnu utakmicu, u kojoj je pobjedu ostvarila domaća ekipa.

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

Iako je bilo nekoliko dobrih šansi jedini gol viđen je u prvom poluvremenu i to u 20. minuti, a strijelac je bio Žerić.

Bratstvo i Rudar nakon ovog kola zauzimaju treće i četvrto mjesto sa po šest bodova. Sa druge strane Goražde je 13. na tabeli sa 2 boda, dok je TOŠK peti sa četiri osvojena boda.