Bratstvu lokalni derbi, Slaven prekinuo pobjednički niz Čapljine

Prva liga FBiH, 8. kolo

A. Čaušević

Bratstvo i Slaven su stigli do važnih domaćih pobjeda u 8. kolu Prve lige FBiH.

NK Bratstvo - FK Budućnost 3:1 (Jaganjac 2X, Bajić/Džinić)

U lokalnom derbiju Bratstvo je pobijedilo Budućnost rezultatom 3:1. Nakon prvog poluvremena mreže su mirovale.

U nastavku Jaganjac je u vodstvo doveo domaće, Džinić je izjednačio, da bi Jaganjac svojim drugim pogotkom te Bajić donijeli pobjedu domaćim.

Ekipa iz Gračanice je tako pokazala da se nalazi u sjajnoj formi obzirom da joj je ovo peta utakmica bez poraza. U tom nizu upisane se četiri pobjede.

NK Bratstvo: Divković, Mujičić, Šuša, Diabang, Jaganjac, Duraković, Sejdić, Adilović, Bajić, Stojanov, Ivković.

FK Budućnost: Husić, Trumić, Smajlović, Sulejmanović, Mustafić, Selimović, Zukić, Džinić, Berbić, Pirić, Dedić.

NK Slaven - HNK Čapljina 2:0 (Islamović, Mašić)

Pobjednički niz Čapljine zaustavljen je u Živinicimama. Slaven je do pobjede stigao golovima u prvom poluvremenu. Za veoma vrijedna tri boda pogađali su Islamović i Mašić.

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

NK Slaven: Brezičanin, Todorović, Islamović, Mujkić, Musić, Junuzović, Hodžić, Salihović, Berbić, Mašić, Delić.

HNK Čapljina: Vasilj, Novaković, Sušić, Đurić, Albijanić, Pervan, Hasinović, Zubac, Pehar, Savić, Rodin.