Hrvanje u Cvajti: Sudija nije imao dileme nakon nesportskog poteza

Fudbaler Braunschweiga nije birao sredstva

H. Zilić

U trećem kolu njemačke Cvajte, Braunschweig je na svom terenu savladao Schalke sa 1:0 i tako napravio malo iznenađenje.

Junak domaćina bio je Kaufmann koji je postigao pogodak u 21. minuti na asistenciju Ujaha.

Ipak, ovaj duel obilježila je situacija iz finiša utakmice, tačnie iz šeste minute sudijske nadoknade.

Defanzivac Braunshweiga Brian Behredt hrvački zahvatom je zaustavio protivničkog fudbalera.

Gostisu bili u napadu, a Behrendt je protivnika uhvatio za vrat i žestoko oborio.

Naravno, sudija nije imao dileme i dao je crveni karton, tačnije drugi žuti jer je Behrendt ranije u 67. minuti dobio prvi žuti karton.

Pomenutu situaciju možete pogledati OVDJE.

Ovaj crveni nije poremetio domaćine koji su zadržali vodstvo i upisali vrijedan trijumf.

Braunschweig nakon tri kola ima tri boda na 14. poziciji.

Potražite više informacija na temu 2. Bundesliga:

Schalke je loše otvorio novu sezonu, daleko od očekivanog. Rudar su na 13. poziciji sa također tri osvojena boda.

Na vrhu Cvajte po sedam bodova imaju HSV, Magdeburg i Wehen.