Brighton rasprodao pola ekipe, ali idalje gazi: Na krilima Fergusona razbijen Newcastle

Sjajna utakmica

Esmer Oštraković

Sjajnu utakmicu na Amexu odigrali su Brighton i Newcastle. Očekivao se derbi, ali je danas na terenu postojao samo jedan protivnik, a to je bio domaćin. Konačan rezultat bio je 3:1 u korist Brightona.

Sve do 27. minuta nije bilo apsolutno ništa zanimljivo na terenu, a onda iz prve prave prilike domaći postižu gol.

Evan Ferguson bio je na pravom mjestu u pravo vrijeme i pospremio je jedan odbijanac u mrežu Newcastlea.

Rezultat se do kraja prvog poluvremena nije mijenjao, a niti drugi dio utakmice nije donio neku prelijepu igru.

Najljepši trenutak na utakmici desio se u 65. minuti kada je Evan Ferguson postigao prelijep pogodak za vodstvo Brightona od 2:0.

Četiri minute kasnije Ferguson postiže i svoj treći gol i tako kompletira hat-trick a svojoj ekipi je osigurao pobjedu.

Sve što su gosti uspjeli do kraj jeste postići utješni gol u 92. minuti preko Calluma Wilsona.

Newcastle j pružio možda i najlošiju predstavu od dolaska Howea u klub i sasvim zasluženo su poraženi danas.

Nakon što su u prošlom kolu kod kuće poraženi od Liverpoola, Newcastle polako upada u rezultatsku krizu.

Da li će se uspjeti brzo iskoprcati iz nje, ostaje da vidimo.