Brighton osramotio Wolvese; Nevjerovatan preokret Brentforda gurnuo Nottingham korak do ispadanja

Sjajne utakmice

E. Oštraković

Odigrane su dvije utakmice 34. kola Premiershipa a ubjedljivu pobjedu na domaćem terenu ostvarila je ekipa Brightona.

Oni su dočekali Wolverhampton i niko nije mogao niti sanjati da će domaća ekipa na ovoj utakmici slaviti sa čak 6:0.

Na sjajan način su fudbaleri Brightona otvorili utakmicu, te su već u 6. minuti imali prednost od 1:0, a gol je postigao Undav.

Već u 13. minuti bilo je 2:0. Enciso je aistirao, a gol za vodstvo od 2:0 postigao je Gross. Isti igrač je u 26. minuti povisio na 3:0.

U 39. minuti potpuni debakl gostiju jer je Webleck pogodio za 4:0 i tako postavio konačan rezultat prvog poluvremena.

Drugi dio donio je još dva gola i to oba u mreži gostiju. Welbeck je u 48. minuti postigao gol za vodstvo od 5:0.

Konačan rezultat ove utakmice postavio je Undav golom u 66. minuti.

Brighton ovom pobjedom nastavlja potjeru za mjestima koje vode u evropska takmičenja, a nije nemoguće da se bore i za četvrto mjesto koje vodi u Ligu prvaka.

Brentford i Nottingham odigrali su jako dobru utakmicu, a iako su gosti imali vodstvo od 1:0 nakon prvog poluvremenu na kraju su poraženi.

Toney u 82. minuti i Dasliva u 94. kreirali su nevjerovatan preokret domaće ekipe i tako gurnulu Nottingham prema Championshipu.