Budućnost poražena, nada Gradine i dalje živi

Druga liga Sjever

S. Mlaćo

Tri kola prije kraja sezone u Drugoj ligi Sjever Budućnost ima šest bodova prednosti nad Gradinom.

Banovićani su u kolu iza nas poraženi od Prokosovića 3:1. Domaći su poveli pogotkom Emira Ilijazagića, izjednačio je Admir Čorhodžić, da bi pobjedu domaćima donio svojim drugim pogotkom Ilijazagić, te Mensur Bijelić u 50. minuti.

Istim rezultatom Gradina je na svom terenu nadigrala Svatovac. Domaći u vodstvo dolaze autogolom Ahmeda Vukovića, ali u 68. minuti bilo je 1:1. Strijelac je bio Semir Aljukić.

U posljednjih deset minuta dva puta se u listu strijelaca upisao Aldin Husetović i ostavio Gradinu u borbi za titulu.

Čelić je remizirao protiv Dinama (4:4), a Sloga je u Tojšićima sa nevjerovatnih 6:5 nadigrala Lokomotivu.

Priluk je sa 3:1 bio bolji od Seone, dok je Mionici Bosna nadigrala Mramor 3:0.

Sedam pogodaka vidjelo smo u Odžaku gdje je Odžak 102 sa 4:2 savladao Bosnu (K), dok je istim rezultatom Radnički iz Lukavca savladao Mladost u Malešićima.

Potražite više informacija na temu Druga liga Federacije BiH - Sjever:

Strijelci su bili veoma raspoloženi u 27. kolu pa je u osam utakmica postignuto 48 pogodaka.