Demirović ponovo zasjao u dresu Augsburga, Bayern zamalo prosuo tri boda, Borussia sigurna
Demirović asistirao, ali nije to pomoglo Augsburgu koji je nakon preokreta poražen od Eintrachta.

Utakmice 13. kola Bundeslige

Eldar Ganibegović

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Ermedin Demirović ponovo je bio efikasan u dresu Augsburga koji je poražen, a ispratili smo pobjede Borussije, Bayern,a, Leipziga i Wolfsburga u 13. kolu njemačke Bundeslige.

Augsburg je na svom terenu ugostio Eintracht iz Frankfurta i poražen je rezultatom 1:2 nakon preokreta.

Prvi gol postigao je Berisha već u prvoj minuti na asistenciju Demirovića kojem je to bila druga asistencija u Bundesligi ove sezone, a ima i pet golova na svom kontu.

Izjednačio Rode u 13. minuti, a pobjedu gostima iz Frankfurta donosi Knauff u 64. minuti. Inače, Demirović je odigrao svih 90 minuta.

Borussia Dortmund stigla je do uvjerljive pobjede nad Bochumom od 3:0, a svi golovi pali su u prvom poluvremenu.

U osmoj minuti je Moukoko doveo domaće u vodstvo, Reyna duplira vodstvo četiri minute kasnije.

Tačku na i je golom u nadoknadi prvog dijela stavio drugim golom Moukoko.

Bayern je u Berlinu savladao s 2:3 Herthu i to teže od očekivanog. Zamalo su od gotovog napravili veresiju.

Musiala dovodi Bayern u vodstvo u 12. minuti, zatim dva gola sjajnog Choupo-Motinga u 37. i 38. minuti.

Činilo se da je sve gotovo, ali Hertha preko Lukebakija i Selkea dolazi do 2:3 u smiraj prvog dijela.

Ipak, u drugom poluvremenu bliže golu je bio Bayern, dok je domaći tim uputio samo jedan šut.

Leipzig je s 1:3 u gostima savladao Hoffenheim. Dva gola postigao je Nkunku, Olmo je dodao jedan, a jedini gol za domaći tim postigao je Rutter.

Uvjerljivu pobjedu slavio je i Wolfsburg koji je s 0:3 bio bolji od Mainza, a pogađali su Wimmer, Arnold i Baku.

Mainz - Wolfsburg 0:3

Zaprati Borussia Dortmund, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
Borussia Dortmund Moje Teme

w41k3r
Kakav vam je ovo naslov zivota vam, dao asistenciju i izgubili utakmicu koju su vodili. Kakav bi naslov bio da je zabio 3 gola i da su okrenuli utakmicu i pobijedili? Smanjite malo dozivljaje.