Bayer do vrha napunio mrežu Furtha, o onome što je Schick uradio će se dugo pričati

Odigrano pet utakmice Bundeslige

E. Ganibegović

U terminu od 15:30 odigrano je pet utakmica 14. kola njemačke Bundeslige.

Najefikasniju utakmicu su na BayAreni odigrali Leverkusen i Greuther Furth, a domaći su slavili s visokih 7:1.

Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 3:1. Adli, Tapsoba i Hincapie su pogađali za Bayer, a Dudziak za goste.

U drugom dijelu cijeli show ukrao je češki napadač Patrick Schick. Postigao je čak četiri gola i donio svom timu veliku pobjedu. Pogađao je u 49., 69., 74. i 76. minuti. U 81. minuti je izašao iz igre.

Efikasnu utakmicu odigrali su i Hoffenheim i Eintracht, a domaćin je slavio s 3:2. Gosti su poveli preko Borrea u 15. minuti, da bi do kraja poluvremena Geiger i Rutter donijeli preokret domaćima.

U 59. minuti Samassekou pogađa za 3:1, a Paciencia u 72. smanjuje na 3:2. Međutim, više od toga gosti nisu mogli.

Bochum je zamalo prokockao veliku prednost, ali ipak je slavio na gostovanju kod Augsburga s 2:3. Holtmann i Polter (dva puta) su pogađali za 0:3 na poluvremenu, ali se Augsburg se skoro vratio golovima preko Gregoritscha i Caligiurija, no samo je uspio da ublaži poraz.

Mainz je golovima Burkardta u 2. i Stacha u 4. minuti, te autogolom Lacroixa u 90. neočekivano ubjedljivo s 3:0 savladao Wolfsburg, dok su Arminia i Koln podijelili bodove (1:1). Ozcan je doveo Koln u vodstvo, a Lasme postavio konačan rezultat.

Od 18:30 veliki derbi u Dortmundu igraju Borussia i Bayern.