Roma ga prodala jer nije dovoljno dobar za njih, a on sada zabio četiri gola na jednom meču

Nestvarna partija Schicka

E. Čaušević

Fudbaleri Bayera igraju na svom terenu protiv Greuther Furtha meč 14. kola njemačke Bundeslige.

Bayer pred svojim navijačima danas igra fantastičnu utakmicu i u finišu meča vodi s nevjerovatnih 7:1.

Domaći su poveli u 12. minuti golom Adlija, a samo pet minuta kasnije Tapsoba je povisio na 2:0. Ipak, gosti su uspjeli u 33. minuti da smanje na 2:1 preko Dudziaka, ali je onda počeo raspad sistema u njihovoj igri.

Bayer je do kraja prvog poluvremena uspio da zabije još jedan gol, a strijelac za 3:1 bio je Hincapie.

U drugom poluvremenu na scenu je stupio nevjerovatni Patrik Schick. Češki napadač je uspio zabiti čak četiri gola zaredom i pokazati da se radi o fantastičnom napadaču.

Schick je na 4:1 povisio u 49. minuti, a onda je u svega sedam minuta razmaka zabio čak tri gola.

Prvo je u 69. minuti pogodio za 5:1, a pet minuta kasnije zabija gol za 6:1. Slavlje domaćih navijača nije se ni završilo, a Schick je već u 76. minuti ponovo zatresao mrežu gostiju za 7:1.