Hladan tuš za Terzića i Dortmund

Velika noć za Heidenheim

Haris Zilić

Borussia Dortmund je razočarala navijače u prvoj utakmici trećeg kola Bundeslige. Na svom terenu su remizirali protiv novog bundesligaša Heidenheima rezultatom 2:2.

Poveli su Milioneri 1:0 u sedmoj minuti golom Brandta, asistent je bio Can.

U 15. minuti dosuđen je penal za domaće, Can je uzeo loptu i pogodio za 2:0 i to je bio rezultat prvog poluvremena.

Vodstvo od dva gola kao je uspavalo domaćine.

To gosti koriste u 61. minuti. Theuerkauf je asistirao, a Dinkci pogodio za 2:1.

Nakon toga Dortmund se probudio, stvarali su prilike, promašili su nekoliko dobrih šansi i sitgla je kazna.

U 82. minuti penal za Heidenheim, loptu je uzeo Kleindienst i pogodio za 2:2.

Sudija je utakmicu nadoknadio čak 12 minuta, ali to nije pomoglo domaćinima da dođu do trijumfa.

Čak su gosti imali ddvije dobre prilike u sudijskoj nadoknadi, međutim spetljali su se u završnici akcije.

Potražite više informacija na temu Bundesliga:

Na kraju veliki i historijski bod za goste, koji su povkarili jubilej Edinu Terziću.

Naime, Terzić je večeras imao 50. jubilarnu utakmicu na klupi Dortmunda u zvaničnim takmičenjima.

Zaprati Borussia Dortmund, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: