Čeka nas pakleno posljednje kolo u Seriji A!
Atalanta je dugo vodila protiv Juventusa, ali se potom ukazao Mario Mandžukić (Foto: EPA)

Atalanta i Inter najbliži Ligi prvaka

Večerašnje utakmice 37. kola donijele su zaista fantastične utakmice, ali tek će u posljednjem kolu naredne sedmice biti poznata dva putnika u Ligu prvaka.

Atalanta je u Torinu kod prvaka Juventusa odigrala 1:1. Došla je do važnog boda u borbi za Ligu prvaka, ali su do 80. minute imali vodstvo.

Prednost je gostima iz Bergama donio Josip Iličić golom u 33. minuti za 0:1, ali je Juventusu bod donio na sjajan način Mario Mandžukić u 80. minuti meča.

Mandžukić je u 60. minuti zamijenio Andreu Barzaglija koji se večeras oprostio od dresa Juventusa.

Miralem Pjanić je za Juventus odigrao kompletan meč.

Da se sve potpuno zakomplikuje potrudio se Napoli koji je razbio Inter na San Paolu sa 4:1.

Zielinski, Mertens i dva puta Ruiz pogađali su za domaće u ovom meču, a počasni gol je za Inter postigao Mauro Icardi sa penala.

Tako će nam 38. kolo donijeti nevjerovatnu završnicu. Atalanta i Inter za sada drže treće i četvrto mjesto sa po 66 bodova i pobjedama u posljednjem kolu osigurat će nastup u Ligi prvaka.

Atalanta dočekuje Sassuolo koji će igrati rasterećeno, dok Inter na Meazzi čeka Empoli koji se bori za opstanak.

Tu je još i Milan sa 65 bodova i igrat će protiv SPAL-a na gostovanju, a bez šansi je Roma koja ima 63 boda.