Vratili se na tribinu nakon 13 utakmica kazne i poslali poruku Palestini koja je odjeknula svijetom

Navijači Celtica imaju svoj stav i ne boje ga se reći

Esmer Oštraković

Fudbaleri Celtica jučer su odigrali utakmicu u okviru 19. kola prvestva u Škotskoj i slavili su na domaćem terenu protiv Livingstona sa 2:0.

Utakmica je ovo u kojoj je domaći tim bio apsolutni favorit, a tu ulogu opravdao je i na terenu.

Prvo poluvrijeme nije pružilo neke velike šanse, ali ni golove koji su naravno svima najbitniji i činilo se da bi gosti mogli do iznenađenja.

Međutim, na samom otvaranju drugog poluvremenua, tačnije u 46. minuti utakmice domaći tim stiže do vodstva.

Palma je upisao asistenciju, a gol za vodstvo Celtica postigao je Furuhashi i bilo je odmah lakše igračima Celtica.

Pet minuta kasnije postignut je novi gol, a upravo tada bio je postavljen i konačan rezultat ove utakmice.

Novu asistenciju upisao je Palma, a strijelac gola ovaj put bio je Scales.

Ipak, ovu utakmicu obilježila je poruka navijača Celtica koju su poslali Palestini i koja je odijeknula svijetom.

"Mnogi domovi su tužni večeras, šapću nečije ime pored svjetla svijeće.

20000 + ubijeni - 8000 + djeca", pisalo je na transparentima navijača Celtica.