Cesena namučila Napoli

Pobjeda Napolija

Napoli je uz dosta muke savladao na San Paolu ekipu Cesene s 3:2, te je tako ostao u trci za plasman u Ligu prvaka.

Loše susret počinje za domaće. Pogotkom Defrela Cesena vodi nakon 15. minuta igre, ali domaći zatim za samo dvije minute stižu do preokreta.

Prvo Mertens u 19. minuti poravnava na 1:1, da bi već u narednom napadu Gabbiadini poslao loptu u mrežu za prednost Napolija od 2:1.

Cesena do drugog gola stiže u nadoknadi prvog dijela. Ponovo je strijelac Defrel za rezultat prvog dijela od 2:2.

Ipak, Napoli u nastavku stiže do tri boda. Drugim golom večeras u 57. minuti Mertens donosi velika tri boda izabranicima Rafaela Beniteza.