Moldavci su vjerovali, ali više od toga nisu mogli - Češka je na Evropskom prvenstvu!

Pridružili se Albaniji iz grupe E

Esmer Oštraković

Konačno je poznato ko će sa Albanijom iz grupe E na Evropsko prvenstvo, a to je reprezentacija Češke koja je na svom terenu sa 3:0 slavila protiv Moldavije.

Moldaviji je na ovoj utakmici bila potrebna pobjeda kako bi izborili plasman na Evropsko prvenstvo, a na kraju su upisali ubjedljiv poraz.

Vjerovali su Moldavci da mogu do čuda, ali već u 14. minuti je sve izgledalo veoma loše za njih jer su primili gol.

Chory je upisao asistenciju, a Doudera je postigao gol i donio veliko olakšanje svima na stadionu, naravno svima vezanim za Češku.

Sa ovim rezultatom se otišlo na odmor i bilo je jasno da će do kraja utakmice Moldavija imati težak zadatak.

Veliku glupost napravio je Baboglo na samom otvaranju drugog poluvremena i samo je otežao svojim saigračima.

On je prvo u 47. minuti dobio žuti karton, a osam minuta kasnije dobio je drugi žuti, odnosno crveni karton i Moldavija je ostala sa igračem manje.

Utakmica je praktično bila riješena u 72. minuti kada je Chory postigao gol nakon asistencije koju je upisao Kusej.

Konačan rezultat na ovoj utakmici postavio je Soucek golom u 90. minuti, te je tako Češka upisala ubjedljivu pobjedu.

Potražite više informacija na temu Kvalifikacije za EURO 2024:

Utakmicu u okviru ove grupe odigrali su Albanije i Farska Ostrva, ali pobjednika nije bilo i susret je završen rezultatom 0:0.

Albanci su već ranije osigurali plasman na Evropsko prvenstvo, tako da njima ova utakmica i ovaj remi ne predstavlja ništa.