Četiri gola na Mestalli u duelu Valencije i Atletica
Foto - EPA

Na kraju bez pobjednika

Valencia i Celta remizirali su (2:2) u susretu 24. kola La Lige.

Odličan meč viđen je na Mestalli, no na kraju pobjednika u ovom duelu nismo vidjeli.

Atletico je u 15. minuti poveo. Nepažnju odbrane domaćeg tima koristi Marcos Llorente i pogađa za 0:1.

Valencia do izjednačenja dolazi u 40. minuti. Nakon gužve u kaznenom prostoru Gabriel se dobro snalazi i pogađa za 1:1.

Radost domaćeg tima trajala je samo tri minute. Thomas je u 43. minuti odlično šutirao i zabio je za prednost gostiju iz Madrida od 1:2 na poluvremenu.

Do novog izjednačenja Velencia dolazi u 59. minuti. Na 2:2 je poravnao Kondogbia, a usprkos prilikama s obje strane do kraja meča, rezultat se nije mijenjao i ostalo je 2:2.

Atletico je za sada ostao na četvrtom mjestu sa 40 bodova, dok je Valencia dva mjesta niže sa dva boda manje.

Oba tima već tokom vikenda mogu izgubiti pozicije kada se okonča ovo kolo.