Pukla petarda na Stamford Bridgeu, Begović s Evertonom u produžecima

Chelsea lagano prošao u naredno kolo FA Cupa

Eldar Ganibegović

Chelsea se rutinski plasirao u šesnaestinu finala FA Cupa.

Aktuelni prvak Evrope dočekao je niželigaša Chesterfield i slavio s visokih 5:1.

Mrežu gostiju već u šestoj minuti načeo je Werner. U 18. minuti Hudson-Odoi pogađa za 2:0, a samo dvije minute kasnije rezultat na semaforu bio je 3:0 nakon pogotka Lukakua.

Tu je već sve bilo riješeno, a u 40. minuti za 4:0 pogodio je Christensen.

Drugo poluvrijeme donosi nam po jedan gol na obje strane. Ziyech je iz penala u 55. minuti povisio na 5:0, a utješni gol za goste deset minuta prije kraja postiže rezervista Asante.

Asmir Begović je na golu Evertona i igrat će produžetke na gostovanju kod Hulla, s obzirom na to da je regularnih 90 minuta završeno bez pobjednika, 2:2.

Produžeci će se igrati i na meču Swanseaja i Southamptona, a rezultat nakon 90 minuta igre glasi 1:1.

FA Cup, 1/32 finala:

Chelsea - Chesterfield 5:1 (Werner 6', Hudson-Odoio 18', Lukaku 20', Christensen 40', Ziyech (P) 55'; Asante 80')

Zaprati Chelsea, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: