Chelsea deklasirao Malmo, Juventus slavio u St. Petersburgu
Foto - EPA

Liga prvaka, grupa H

Chelsea je u 3. kolu grupe H Lige prvaka savladao Malmo na Stamford Bridgeu sa uvjerljivih 4:0.

Plavci su kao veliki favorit ušli u ovaj meč i na kraju su očekivano savladali švedskog prvaka za kojeg zbog suspenzije nije igrao bh. reprezentativac Anel Ahmedhodžić.

Chelsea je poveo već u devetoj minuti. Odlično se u kaznenom prostoru snašao Christensen za prednost od 1:0.

U 21. minuti bilo je već 2:0. Dosuđen je penal, a Jorginho je precizan za sigurnu prednost.

Ovo je bio rezultat nakon prvog dijela, da bi u nastavku Chelsea zabio još dva gola.

Na 3:0 je povećao Kai Havertz pogotkom u 48. minuti, da bi Jorginho sa bijele tačke u 57. minuti postavio konačnih 4:0.

Anel Ahmedhodžić nije igrao zbog suspenzije, dok je Adi Nalić u igru ušao u 58. minuti.

U drugoj utakmici ove grupe Juventus je kao gost savladao Zenit sa 1:0.

Jedini gol na meču postigao je Dejan Kuluševski u 87. minuti susreta i Juve je stopostotan nakon tri odigrana kola.