Navijači Chelseaja zbog skandiranja postali hit na društvenim mrežama

Slavili opstanak u ligi

Esmer Oštraković
Teme:

Ekipa Chelseaja konačno je upisala pobjedu, a slavili su na gostovanju kod Bournemoutha sa 3:1.

Obzirom na to da igraju jako loše u posljednje vrijeme, ova pobjeda Chelseaja dođe kao neki vid iznenađenja za navijače.

Upravo navijači ovog tima postali su hit na društvenim mrežama nakon utakmice, a razlog je njihovo posebno slavlje.

Naime, oni su nakon pobjede slavili ostanak u ligi koji je sada i matematički osiguran.

Na Twitteru je objavljen snimak navijača kako pjevaju "Ostajemo u ligi."

Chelsea dugo igra jako loše, ali su danas konačno uspjeli da ostvare pobjedu i to na gostovanju kod ekipe Bournemoutha.

Gallagher je postigao gol u 9. minuti i tako doveo Chelsea u vodstvo, ali se domaća ekipa jako brzo vratila rezultatski u utakmicu.

Vina je sjajno pogodio u 21. minuti i vratio stvari na početak, a do kraja prvog poluvremena nije bilo više golova.

U samoj završnici utakmice viđena su dva gola koja su donijela pobjedu gostima iz Londona. Prvo je Badiashille u 82. minuti pogodio za 2:1, a konačan rezultat postavio je Joao Felix u 87. minuti.

Iako je to naravno bilo jako teško očekivati prema nekim scenarijima je Chelsea mogao ispasti iz lige, ali sada je i definitivno osigurao opstanak.

Zaprati Chelsea, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: