Club Brugge nakon 21. godine ostvario pobjedu na gostovanju kod Anderlechta
Anderlecht je tako nakon ovog kola ostao peti na tabeli sa 26 bodova, dok je Club Brugge drugi sa 34 boda.

Velika pobjeda gostiju

E. Oštraković

Club Brugge je danas ostvario prvu pobjedu na gostovanju kod Anderlechta nakon pune 21 godine. Slavili su u okviru doigravanja i to rezultatom 3:2.

U veoma interesantnoj utakmici, gosti su nakon prvog poluvremena imali vodstvo od 0:2, ali su domaći smanjili zaostatak u 64. minuti utakmice.

Ipak, pobjedu je u 87. minuti potvrdio Groeneveld, a do kraja utakmice Anderlecht je uspio samo ublažiti pobjedu u sudijskoj nadoknadi.