Club Brugge podbacio, Waasland i Mouscron remizirali

Belgijska Jupiler liga, peto kolo

S. Bošković

Ovog vikenda nastavljeno je prvenstvo Belgije koje je obilježio poraz Club Bruggea.

Waragem je slavi protiv favorizovanih gostiju s 2:0. Club Brugge nije bio onaj pravi, a sve je loše krenuo kada je Leye pogodio za 1:0 iz penala, u devetom minutu.

U samoj završnici Verbeoom je postavio konačnih 2:0, te tako uništio gostujuće nade u bod.

Mechelen je slavio protiv Leuvena s 2:1 i to golovima Vardiera i Kosanovića u drugom dijelu. Houdret je bio strijelac za goste. Cherleroi i Wasterlo su remizirali s 0:0.

Najljepša utakmica kola je ona s šest postignutih golova između Waaslanda i Mouscrona. Završilo je 3:3. Prvi dio ponudio je tri gola i crveni karton. Langlil je u šestoj minuti doveo domaćine u vodstvo.

Nakon toga, gosti su okrenuli do 27. minute na 1:2 preko Michela i Mezagueja. Buatu je par minuta kasnije pocrvenio.

Gano je nakon dvadeset minuta igre u drugom dijelu poravnao, Ščepović doveo goste u novo vodstvo, a Langil svojim drugim golom poravnao u sudčevoj nadoknadi.

Belgijska Jupiler Liga, peto kolo:

Waragem - Club Brugge 2:0 (Leye 9', Varbeoom 82')

KV Mechelen - Lleuven 2:1 (Verdier 61', Kosanović 78', Houdret 87')

Waasland-Beveren - Mouscron Peruwelz 3:3 (Langil 6', 90+2', Gano 66', Michel 12', Mezague 27', Ščepović 84')