Nakon 21 godine čekanja - Como se vratio u Seriju A!

Napravljen veliki rezultat

Esmer Oštraković

Fudbaleri Coma ostali su neporaženi protiv Cosenze, te su na taj način izborili plasman u Seriju A.

Iako su nakon prvog poluvremena imali rezultatski zaostatak od 1:0, uspjeli su napraviti preokret i plasirati se u viši rang.

Gol za vodstvo gostiju postigao je Tutino u 30. minuti i nisu tada stvari izgledae dobro za Como.

Ipak, Verdi je postigao gol sa bijele tačke u 74. minuti koji je na kraju značio plasman u Seriju A.

Tako se ovaj klub nakon 21. godine čekanja vratio u najviši rang takmičenja u Italiji.

Na ruku je Comu išao u poraz Venezije koja se mogla plasirati u Seriju A da je pobjedila u gostima kod Spezije.

Imali su igrači Venezije prednost od 1:0 nakon što je gol u 17. minuti postigao Idzes.

Ipak, za samo pet minuta u drugom poluvremenu primili su igrači Venezije dva gola i to je značilo poraz.

Prvo je Esposito pogodio za 1:1 u 56. minuti, a u 61. minuti gol za pobjedu Spezije postiže Reca.