Brutalan crveni karton Gabriela Jesusa nije koštao Brazil protiv Čilea
Foto - Screenshot

Brazil i Peru u polufinalu Copa America

Reprezentacije Brazila i Perua plasirale su se u polufinale Copa Americe.

Peru je nakon penala eliminisao Paragvaj. Nakon 90 minuta bilo je 3:3, ali su penale bolje šutirali Peruanci koji su tako otišli u polufinale.

Dosta uzbuđenja viđeno je i na meču Brazila i Čilea, a na kraju su Karioke upisale pobjedu rezultatom 1:0.

Jedini gol na meču postigao je Lucas Paqueta u 46. minuti, a na kraju Brazil može da bude itekako zadovoljan što ide u polufinale.

Dvije minute nakon vodstva Gabriel Jesus je stravičnim startom raznio defanzivca Čilea Menu i dobio je direktan crveni karton.

Čile je do kraja meča pogodio prečku, zabili su i izjednačujući gol, ali je reaovao VAR i gol je poništen.

Na kraju je Brazil uspio da sačuva vodstvo i da se plasira u polufinale gdje će igrati protiv Perua.

U večerašnjim četvrtfinalnim duelima sastat će se Argentina - Ekvador i Urugvaj - Kolumbija.