Courtois i odbrana Chelseaja krivci za izgubljene bodove

Costa za jedan bod

Teme:

Fudbaleri Chelseaja remizirali su danas u 4. kolu Premier lige na gostovanju kod Swanseaja rezultatom 2:2.

Tim iz Londona je odigrao dobar meč, ali su ih na kraju greške golmana Thibauta Courtoisa i odbrane koštale pobjede.

Poveli su nakon 18 minuta igre preko Diega Coste i sa minimalnim vodstvom su otišli na odmor.

Ipak, u nastavku Swansea u samo tri minute stiže do preokreta. Igrala se 59. minuta kada golman Courtois pravi veliku grešku i penal, a Sigurdsson je precizan za 1:1.

Tri minute kasnije Fer krade loptu Cahillu, te matira Beglijanca na golu tima iz Londona za vodstvo Swansea ja od 2:1.

Međutim, u 81. minuti Diego Costa spašava Chelsea, te pogađa za konačnih 2:2.