Crystal Palace bolji od Brightona na Amexu

Premier liga, 28. kolo

Crystal Palace je u okviru 28. kola Premier lige gostovao kod Brightona na stadionu Amex i upisao pobjedu sa minimalnih 0:1.

Brighton je imao veći broj pokušaja i prilika, ali su gosti bili spretniji i vezali drugi trijumf u prvenstvu - nakon serije loših rezultata.

Prvo poluvrijeme na Amex stadionu nije donijelo golove, da bi utakmica bila riješena u 70. minuti.

Benteke je sjajno proigrao Jordana Ayewa koji je utrčavao po lijevom krilu i rutinski matirao golmana Brightona za, ispostavilo se, konačnih 0:1.

Palace se barem nakratko popeo na 12. poziciju na tabeli sa 36 bodova, dok je Brighton ostao 15. sa 28 bodova