Čudesni Gnabry izjednačio rekord legendarnog Gerda Mullera star 50 godina

Igrač Bayerna napravio veliki podvig

Njemačka je sinoć odigrala posljednju utakmicu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo i slavila protiv Sjeverne Irske na svom terenu sa visokih 6:1.

Gnabry je u 13 utakmica za Njemčku postigao isto toliko golova

Gosti su prvi stigli do vodstva već u 7. minuti, ali su izabranici Joachima Lowa nakon toga ubacili u brzinu više i već do poluvremena stigli do preokreta, a na kraju i do ubjedljive pobjede.

Serge Gnabry je bio prvo ime ovog meča s obzirom da je stigao do hat-tricka. Igrač Bayerna je pogađao u 19., 47. i 60. minuti, a na kraju je ove kvalifikacije završio sa 8 postignutih golova te je bio prvi strijelac svoje reprezentacije.

Sa tri nova gola Gnabryju je uspjelo ono što nikome nije u dresu Njemačke još od podviga Gerda Mullera davne 1969. godine.

Igrač Bayerna je u 13 odigranih utakmica za reprezentaciju Njemačke postigao isto toliko golova i tako postao prvi igrač nakon Mullera kojem je ovo uspjelo.

Gnabry je u novembru 2016. godine debitovao za najbolju selekciju Njemačke, a prethodno je igrao za sve mlađe uzraste.

Ove sezone također igra sjajno u dresu Bayerna za koji je u 16 utakmica postigao 8 golova i upisao je 5 asistencija.