Čustović i Oostende slavili protiv St. Truidena

Belgijska liga, 28. kolo:

U okviru 28. kola belgijskog šampionata Oostende kojeg vodi Adnan Čustović je ostvario pobjedu nad St. Truidenom.

Bio je to duel dvije prilično izjednačene ekipe, a za nijansu bolje na terenu je stajao domaći Oostende i na kraju slavio rezultatom 2:0.

Oba pogotka su viđena u prvom poluvremenu. Oostende je do prednosti stigao već nakon devet minuta igre, kada je Bjelica nakon asistencije Nkake matirao golmana gostiju, da bi u 36. minuti isti igrač udvostručio prednost.

U nastavku utakmice gosti su bili opasnije, na sve načine pokušavali su da se vrate u meč, međutim Oostende se odbranio i na kraju stigao do važne pobjede.

Oostende u Jupiler ligi trenutno zauzima 11. poziciju sa 33 osvojena boda.