Milioneri sigurni u gostima

Protiv Darmstadta

H. Zilić

Borussia Dortmund nije dozvolila iznenađenje u 17. kolu Bundeslige na gostovanju kod novajlije u društvu najboljih ekipe Darmstadta.

Milioneri su odigrali jedan odličan i siguran meč te upisal gostujući trjumf rezultatom 3:0.

Nakon par propuštenih prilika Dortmund je poveo 0:1 u 24. minuti golom Brandta.

Mogli su gosti do još kojeg gola u prvom poluvremenu, izostala je realizacija. Pokušavali su i domaćini, no na odmor se odlazi sa 0:1.

Dosta borbena igra na startu drugog poluvremena. Domaći su pokušavali doći do izjednačenja, ali bezuspješno.

U 77. minuti nade domaćina bile su ugašene, Reus je na asistenciju Sancha pogodio za 0:2.

Tada se i igra Darmstadta raspala, izgubili su motiv i vjeru da mogu doći do gola.

Konačnih 0:3 postavio je Moukokok u drugoj minuti sudijske nadoknade vremena.

Borussia je sada petoplasirana sa 30 bodova, dok je Darmstadt fenejraš sa deset osvojenih bodova.