Deseta uzastopna pobjeda nogometaša Čelika

Zeničani savladali ekipu Azota

U okviru 26.kola Druge lige FBiH, grupa "Centar" nogometaši Čelika danas su na Bilinom polju dočekali ekipu Azota iz Vitkovića, te slavili novu pobjedu rezultatom 3:0.

Zeničani su pod vodstvom novog trenera nezaustavljivi, te su danas upisali i jubilarnu desetu pobjedu

Zeničani su u duel ušli kao veliki favoriti nakon devet vezanih pobjeda. Ekipa Azota od početka se postavila defanzivno. Crno-crveni su imali nekoliko šansi u prvom poluvremenu preko Mahmutovića, Karalića, Varde i Međuseljca, ali nisu uspjeli da pronađu put do mreže gostiju iz Vitkovića. Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 0:0.

Već na početku drugog poluvremena domaći trener Armin Duvnjak izvršio je trostruku izmjenu, te su se u igri našli Kolić, Arnautović i Salkić.

To se ispostavilo kao pravi potez, te domaći nogometaši u 50. minuti stižu do gola i prednosti 1:0, lijepa akcija po lijevoj strani, ubacio je Arnautović, a Međuseljac nesebično dodao do Kolića koji sa sedam metara zakucava loptu u mrežu gostiju. Nastavili su se napadi Zeničana, a gosti su igrali i dalje istu igru, tako da je domaći golman Durmo bio skoro nezaposlen u današnjem meču. U 70. minuti Salčinović ubacuje, Isaković spušta na pet metara za Međuseljca, a ovaj u padu pogađa prečku. To je bio uvod za drugi gol Zeničana, mladi Arnautović u 71. minuti je sve sam uradio po lijevoj strani, odigrao povratnu loptu za Besima Kolića koji s 10-tak metara topovski trese mrežu gostiju za vodstvo Zeničana 2:0. U finišu meča rezervista Čančar postiže eurogol za konačnih 3:0 za ekipu Čelika.

Čeliku je današnja pobjeda bila deseta u posljednjih deset mečeva (devet u prvenstvu i jednu u okviru Kupa ZDK). Ni stariji ljubitelji nogometa u Zenici ne sjećaju se kada su crno-crveni imali deset uzastopnih pobjeda, što će sigurno biti i upisano u noviju historiju kluba s Bilinog polja. Priliku za nastavak niza crno-crveni će imati već za vikend, kada će gostovati u Maglaju kod ekipe Natrona.

Zeničani sada imaju 54 boda na svome kontu, treći su na tabeli, dok je ekipa Azota na 11 poziciji sa 30 bodova na svome kontu.