Dilaver za veliku pobjedu Mladosti

Pobjeda Mladosti u derbiju

Derbi susret 17. kola Prve lige Federacije BiH odigrali su u Doboj Kaknju ekipe Mladosti i Rudara iz Kaknja, a na kraju je domaći tim slavio pobjedu rezultatom 1:0.

Stadion u Doboj Kaknju je bio ispunjen do posljednjeg mjesta, a domaći fudbaleri su na kraju donijeli radost svojim navijačima.

Do vodstva su stigli već nakon osam minuta igre. Haris Dilaver je pogodio za prednost od 1:0.

Prvo poluvrijeme donosi još nekoliko pokušaja. Međutim, rezultat se do poluvremena nije mijenjao, te je ostalo 1:0.

Nastavak donosi još jednu dobru priliku Dilavera. Mladost je zatim imala i dvije velike prilike preko Rizvanovića. Nakon dosuđenog penala prvo mu je golman gostiju odbranio, a zatim je igrač Mladosti pogodio stativu.

Do kraja susreta je ostalo 1:0, te je Mladost stigla do velika tri boda u borbi za Premijer ligu.